Projektování laboratoří


-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

Projekty, výroba, realizace

Projekty laboratorních výbav provádíme zásadně po konzultaci se zákazníkem, dle jeho funkčních a estetických potřeb a představ. Tím je umožněno optimální využití daného prostoru a dosažení maximální spokojenosti zákazníka.

Cena našeho nábytku zahrnuje:
 • Návštěvu našich pracovníků, vyměření prostor a prodiskutování jak tvarového tak i barevného provedení, protože nábytek není omezen standardními rozměry a naši pracovníci se vždy snaží přizpůsobit výrobky tvarům místností, ve kterých bude nábytek instalován.
   
 • Vypracování projektu - nabídky, neboť náš nábytek má širokou barevnou škálu provedení a to jak korpusů, tak i stolových desek, madel a hran.
   
 • Rovnost cen barevného provedení.
   
 • Montáž nábytku.
   
Typy konstrukčních materiálů:

Korpusy:
Lamino - dřevotřísková deska potažená oboustranně barvenou pryskyřicí močovino - formaldehydovou. Je odolná střednědobě proti působení vody ( v ploše), kyselinám, hydroxidům a rozpouštědlům. Mechanicky odolná pro běžné použití bez prudkých úderů.

Stolové desky:
Softforming - dřevotřísková deska o tlouštce 29 mm, krytá barvenou vrstvou polypropylenu. Dlouhodobě odolná proti působení vody, ( v ploše), kyselinám, hydroxidům a rozpouštědlům. Mechanicky odolná pro běžné použití bez prudkých úderů.

Trespa - jemné dřevěné piliny spojené za vysokého tlaku a teploty thermosetovou pryskyřicí.Desky jsou hladké, velmi odolné proti působení kyselin, zásad a rozpouštědel. Pro vodu je inkaktivní. Vzhledem k velmi dobrým mechanickým vlastnostem je dobrou záměnou dlažby a je velmi vhodná pro mycí stoly se dřezy.

Dlažba - běžný povrch pracovních desek vhodný pro laboratorní potřeby a práce v agresivních prostředích, dnes již méně používaný.

Hrany:
Veškeré deskové plochy nábytku jsou ohraněny tzv. ABS hranami, které jsou přivařovány polyamidem při cca 220°C k ofrézovaným hranám desek. Tyto hrany je prakticky nemožné při normálním manipulování odtrhnout a při pokusech o jejich odstranění se vždy poruší struktura materiálu desek. Tato úprava zvyšuje zásadním způsobem trvanlivost výrobků.

Další důležitou součástí laboratorní výbavy jsou odtahové digestoře ve variantách rozměrů a s vertikálním posunem - zdvihem okna.
Spolu s tím navrhujeme a provádíme instalaci vzduchotechniky s možností ovládání otáček ventilátoru, což umožňuje nastavovat intenzitu odtahu laboratorní atmosféry. Tento postup nejen šetří energii, ale také umožňuje obsluze operativní využívání možností ventilace bez zbytečného pobytu v proudu odtahované atmosféry laboratoře, jejíž teplota klesá.

Dalšími výdaji je cena dopravy a pobyt našich pracovníků v místě montáže.

Záruční dobou našeho nábytku jsou 2 roky při přiměřeném způsobu zacházení.


Ukázky laboratorního nábytku


Laboratorní nábytek - Archiv Hl.města Pr

Laboratorní centrální stůl

Laboratoř - kamenin.dřezy - Pivovar Ježe

Studentská učebna - Ústí n/L.
 


Poslední aktualizace:
Created by NetSystems
(c) 2007 Laboratoře Praha spol. s r.o.